Udostępnij artykuł

APS Energia dostarczy spółce PKP Intercity Remtrak urządzenia do wagonów na sumę ponad 10 mln zł. Pozyskany kontrakt wpisuje się w strategię rozwoju Spółki w segmencie Trakcji & Transportu.

Zamówienie jest następstwem umowy zawartej z PKP Intercity Remtrak w maju 2021 roku na dostawy wyprodukowanych przez APS Energia jednosystemowych przetwornic statycznych podwagonowych wraz z systemami diagnostyki pokładowej oraz rejestratorami ciśnień. Pierwsze dostawy z nowego zamówienia przewidziano na styczeń 2024 roku, a całość kontraktu ma zostać zrealizowana w ciągu 14 miesięcy.

 

„Przyjęliśmy kolejne zamówienie od PKP Intercity Remtrak w segmencie trakcji i transportu, które wpisuje się w realizację naszej strategii. To ważny kontrakt, gdyż branża Trakcji & Transportu (T&T) odgrywa kluczową rolę w rozwoju APS Energia. Z myślą o tym systematycznie rozwijamy ofertę naszych produktów i wzbogacamy ją o kolejne, innowacyjne rozwiązania dla sektora Trakcji & Transportu dedykowane kolei, tramwajom, metru oraz autobusom elektrycznym i hybrydowym w obszarze infrastruktury sieciowej” – komentuje Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

 

„Kolejny tak duży kontrakt jest potwierdzeniem zaufania, jakim darzą nas klienci, oraz możliwości technologicznych naszej firmy. APS Energia wyróżnia elastyczność i dynamiczne reagowanie na zaspokajanie potrzeb klientów. Przez ostatnie lata dostarczyliśmy 2,5 tys. urządzeń dla producentów i firm modernizujących tabor na rynku polskim. Tylko w bieżącym roku zakontraktowaliśmy dostawy na poziomie ponad 1 tys. urządzeń, które będą realizowane do 2027 roku. Przytoczone liczby potwierdzają stabilną pozycję APS Energia na rynku krajowym. Doświadczenie na rynku krajowym pomaga nam w  ekspansji zagranicznej. Obecnie rozwijamy współpracę z polskimi podmiotami należącymi do największych producentów taborów w Europie” – powiedział Paweł Szutko, dyrektor Departamentu Trakcji i Transportu APS Energia.

 

APS Energia zamierza w kolejnych latach rozwijać się w kilku strategicznych obszarach. Wśród nich są segmenty kluczowe dla budowy gospodarki opartej na środkach transportu zbiorowego (T&T, e-mobility). Grupa chce dynamicznie rosnąć korzystając z zielonej transformacji.

Opublikowano: 15.12.2023

Czytaj również

  • Biznes
  APS Energia na azjatyckim rynku trakcyjnym
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia projektuje innowacyjny magazyn energii – faza II projektu
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Backlog Grupy APS Energia wzrósł o 75 proc.
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Anatolij Gordikow nowym przewodniczącym Komitetu ds. Energetyki Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Przychody Grupy APS Energia przekroczyły 150 mln zł
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Wyniki APS Energia rosną skokowo
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia będzie współpracowała z Team Korea KHNP
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia skokowo poprawia wynik EBITDA
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Rekordowy kwartał APS Energia dobrym prognostykiem na 2022 rok
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia motywuje pracowników i chce skokowo zwiększać wyniki
  Czytaj dalej