Magazyny energii

APS Energia od lat rozwija zielone rozwiązania dla przemysłu i bierze udział w transformacji energetycznej dostarczając na rynek magazyny energii.

W procesie transformacji energetycznej technologia magazynowania energii zajmuje ważne miejsce, a potwierdza to zainteresowanie rynku tym obszarem oraz jego zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania. Ma to związek z coraz większym wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii oraz ewolucją struktury systemu energetycznego w stronę energetyki rozproszonej i inteligentnych systemów zarządzania.

 

Produkcja energii przez źródła odnawialne uzależniona jest od warunków atmosferycznych jak słońce i wiatr. Dla ekonomicznego gospodarowania wytworzoną energią potrzebne jest wdrożenie odpowiedniego  zarządzania systemem elektroenergetycznym. Istotnym elementem systemu są magazyny energii, które odbierają nadmiar energii produkowanej przy korzystnych warunkach i przechowując ją do momentu gdy będzie ona potrzebna w sieci.

Magazyny energii produkowane przez APS Energia przeznaczone są do zastosowań przemysłowych jako zapasowe źródło energii lub element instalacji pozwalający zwiększyć autokonsumpcję.

 

Znacznie większe magazyny są stosowane przez zawodowych producentów energii elektrycznej oraz operatorów sieci dystrybucyjnych i przesyłowych w celu poprawy jakości energii, stabilizacji sieci elektroenergetycznych, dostarczania rezerwy mocy do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, a także zapewnienia mocy i pojemności dla ładowania pojazdów elektrycznych. Mądrze zlokalizowane magazyny energii mogą również stanowić ekwiwalent rozbudowy sieci lub umożliwić jej odroczenie w czasie.

Co nas wyróżnia?

Kompleksowe podejście:
 od projektu przez montaż po obsługę serwisową
Posiadamy 
własny dział R&D
Projektujemy indywidualne rozwiązania, szyte na miarę
Współpracujemy

z uczelniami technicznymi w Polsce i za granicą
Dzielimy się wiedzą: prowadzimy szkolenia

i doradztwo
Wysoką jakość naszych produktów potwierdzają certyfikaty i nagrody
Stawiamy
na innowacyjność

SPEŁNIAMY WYMAGANIA KODEKSU SIECIOWEGO NC RfG, kategoria A i B

Funkcje i zastosowanie

Poprawa jakości energii
Praca sieciowa on-grid
Praca wyspowa off-grid
Bilansowanie mikro-sieci
Arbitraż cenowy
Zakłady przemysłowe (optymalizacja kosztów energii)

Nasze realizacje

Magazyn Energii 30kWh, SE 15/0,4 kV, Wawer.

Innogy, Polska

Mikrosieć: projekt, dostawa i integracja falowników dwukierunkowych.

TAURON, Polska

Produkty

Zapytaj o ofertę

Napisz do nas jeżeli masz pytania lub jesteś zainteresowany naszą ofertą.


    kontakt