Trakcja i transport

APS Energia mając doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów zasilania prądu przemiennego AC i stałego DC, opracowała i wdrożyła do produkcji urządzenia dla pojazdów trakcyjnych. W związku z wciąż rosnącym potencjałem ekologicznego transportu rozwój produktów przez dział R&D dla tego sektora jest jednym ze strategicznych kierunków firmy.

Transport publiczny jest niezbędnym elementem rozwoju nowoczesnej infrastruktury. Trend ten napędza rozwój taboru szynowego, modernizacje linii kolejowych oraz budowę dróg i autostrad. W ostatnim czasie w Polsce na coraz większą skalę wprowadzane są pojazdy elektryczne. APS Energia SA, mając doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów zasilania prądu przemiennego AC i stałego DC, opracowała i wdrożyła do produkcji przekształtniki dla pojazdów trakcyjnych.

 

Urządzenia APS Energia SA są zaprojektowane przez wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Nasze urządzenia poddajemy wnikliwym badaniom, co przekłada się na ich wysoką jakość oraz dużą niezawodność. Odpowiednio zaprojektowane i wzmocnione konstrukcje obudów wykonane są z wysokiej klasy materiałów. Adekwatnie dobrane komponenty elektroniczne, elektryczne i mechaniczne zapewniają wysoką jakość urządzeń i odporność na trudne warunki pracy.

 

W ofercie APS Energia znajdują się takie urządzenia dla T&T, jak: rejestratory parametrów, systemy diagnostyki i sterowania (TCMS), przetwornice statyczne, regulatory napięcia, zasilacze buforowe, falowniki, instalowane w pojazdach produkowanych na rynek polski, jak i zagraniczny.

Od lat współpracujemy z producentami nowego i modernizowanego taboru kolejowego i autobusowego w Polsce: H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych sp. z o.o., Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., PESA Mińsk Mazowiecki S.A., NEWAG S.A., Stadler Polska sp. z o.o., PKP Intercity Remtrak sp. z o.o., Seluch sp. z o.o., Serwis Pojazdów Szynowych sp. z o.o., Public Transport Service sp. z o.o., Saatz sp. z o.o., ARP E-Vehicles sp. z o.o. oraz z dostawcami podsystemów do tych pojazdów: FOGO sp. z o.o., EPS System sp. z o.o., ZPAS S.A. Kolejnym obszarem działalności jest współpraca z firmami świadczącymi usługi projektowania taboru: VIS Systems sp. z o.o., RTS Engineering sp. z o.o., TechSolutions Group sp. z o.o. Ponadto, współpracujemy z instytucjami naukowymi, takimi jak: Instytut Kolejnictwa, PIT Tabor i CTO.

 

Nowym, dynamicznie rozwijającym się projektem w spółce APS Energia, jest budowa przekształtnika napędowego do pojazdu kolejowego wraz z całym osprzętem (TCMS, rezystor hamowania, przetwornica statyczna, dławik sieciowy, zasilacze buforowe, rozdzielnie, sterownik przeciwpoślizgu).

 

Produkcja urządzeń w APS Energia jest zorganizowana zgodnie z najwyższymi standardami jakości potwierdzonymi certyfikatami takimi jak: ISO 9001 i ISO/TS 22163.

Naszą ofertę produktową na rynek trakcji i transportu kierujemy do:

Producentów taboru kolejowego i autobusowego
Firm modernizujących tabor
Operatorów taboru
Dostawców systemów pojazdowych jako produkt uzupełniający
Producentów baterii akumulatorów jako produkt uzupełniający

Co nas wyróżnia?

Kompleksowe podejście:
 od projektu przez montaż po obsługę serwisową
Posiadamy
 własny dział R&D
Projektujemy indywidualne, szyte na miarę rozwiązania
Współpracujemy

z uczelniami technicznymi w Polsce i za granicą
Dzielimy się wiedzą: prowadzimy szkolenia 

i doradztwo
Wysoką jakość naszych produktów potwierdzają certyfikaty i nagrody
Stawiamy
 na innowacyjność

Nasi klienci i partnerzy

  • branch bar
  • branch bar
  • branch bar
  • branch bar
  • branch bar

Produkty

Pliki

Katalog Trakcja i Transport

Pobierz katalog produktów
Pobierz

Zapytaj o ofertę

Napisz do nas jeżeli masz pytania lub jesteś zainteresowany naszą ofertą.


    kontakt