Udostępnij artykuł

Komitet ds. Energetyki Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej (PUIG) ma nowego przewodniczącego. Na to prestiżowe stanowisko został powołany Anatolij Gordikow, doświadczony menedżer ds. sprzedaży na rynkach wschodnich w spółce APS Energia SA, która jest polskim producentem innowacyjnych systemów zasilania.

Spółka APS Energia SA, założona w 1995 roku i notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych systemów zasilania. Swoje innowacyjne rozwiązania dostarcza między innymi dla sektora energetyki, w tym energetyki jądrowej, a tajże trakcji i transportu, sektora nafty i gazu, odnawialnych źródeł energii, przemysłu obronnego oraz innych gałęzi przemysłu. Działalność spółki na rynku ukraińskim trwa od ponad dekady, a w 2012 roku uruchomiła tam spółkę zależną.

 

Od 2020 roku spółka APS Energia SA jest członkiem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej i aktywnie uczestniczy w wielu inicjatywach tej organizacji. Efektywna współpraca między firmą a izbą oraz długoletnie doświadczenie spółki na rynku ukraińskim przyczyniły się do nominacji Anatolija Gordikowa na stanowisko przewodniczącego Komitetu ds. Energetyki PUIG.

 

„Jestem niezmiernie dumny z powołania Anatolija Gordikowa na stanowisko przewodniczącego Komitetu PUIG ds. Energetyki. Jego profesjonalizm i pasja w branży energetycznej przyczyniły się do sukcesu spółki APS Energia na wielu zagranicznych rynkach. Wierzę, że dzięki jego zaangażowaniu i wiedzy, współpraca między Polską a Ukrainą w dziedzinie energetyki zostanie jeszcze bardziej wzmocniona. Życzę mu powodzenia w pełnieniu nowej funkcji i jestem przekonany, że będzie to kolejny krok w kierunku dalszego rozwoju naszych relacji z ukraińskimi partnerami”, mówi Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

 

Merytoryczna działalność PUIG koncentruje się w 18 branżowych komitetach, które inicjują, promują i pomagają w planowaniu oraz realizacji projektów związanych z różnymi aspektami współpracy Polski i Ukrainy. W obliczu trwającej wojny w Ukrainie, ich rola na arenie gospodarczej oraz działania i wspieranie odbudowy kraju stają się niezwykle istotne.

 

„Niezmiernie mi miło dołączyć do zespołu PUIG, a biorąc pod uwagę moje pochodzenie oraz obecną sytuację, w której znalazła się Ukraina, obiecuję, że dołożę wszelkich starań, by podjąć odpowiednie działania na rzecz Ukrainy, te dotyczące zarówno rozwoju infrastruktury energetycznej, jak również mające na celu zacieśnienia współpracy z ukraińskimi przedsiębiorcami. W tych trudnych dla wszystkich czasach, nasz wschodni sąsiad wymaga szczególnej uwagi i wierzę w to, że wspólnie odbudujemy ten kraj i jednocześnie zdobędziemy nowe, cenne doświadczenia”, powiedział Anatolij Gordikow, przewodniczący Komitetu PUIG ds. Energetyki.

 

PUIG skupia polskich i ukraińskich przedsiębiorców, jest jedną z najstarszych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce, działającą od ponad 30 lat na rzecz rozwoju wzajemnych stosunków gospodarczych i kulturalnych między Polską a Ukrainą. Dzięki realizacji szeregu inicjatyw wspierających relacje polsko-ukraińskie, możliwa jest efektywna i profesjonalna promocja oraz wsparcie działalności biznesowej polskich inwestorów w Ukrainie oraz ukraińskich w Polsce. Izba stwarza także platformę współpracy z polskimi, ukraińskimi i międzynarodowymi organizacjami biznesowymi oraz kulturalnymi.

 

Opublikowano: 08.08.2023

Czytaj również

  • Biznes
  APS Energia na azjatyckim rynku trakcyjnym
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia z zamówieniem od PKP Intercity Remtrak na ponad 10 mln zł
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia projektuje innowacyjny magazyn energii – faza II projektu
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Backlog Grupy APS Energia wzrósł o 75 proc.
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Przychody Grupy APS Energia przekroczyły 150 mln zł
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Wyniki APS Energia rosną skokowo
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia będzie współpracowała z Team Korea KHNP
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia skokowo poprawia wynik EBITDA
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Rekordowy kwartał APS Energia dobrym prognostykiem na 2022 rok
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia motywuje pracowników i chce skokowo zwiększać wyniki
  Czytaj dalej