Udostępnij artykuł

APS Energia wchodzi na rynek azjatycki i rozpoczyna współpracę z Tajwańską Administracją Kolejową. Zaprojektowane i wyprodukowane przez APS Energia automatyczne regulatory napięcia wraz z systemem pomiarowym będą montowane w nowoczesnych, energooszczędnych pociągach.

„Kontrakt dla tajwańskich kolei jest kolejnym krokiem na drodze realizacji naszej strategii. Otwieramy się na nowe rynki zagraniczne, jesteśmy elastyczni w projektowaniu urządzeń dla naszych klientów, stawiamy na nowe technologie” –  mówi prezes APS Energia Piotr Szewczyk.

 

APS Energia realizuje kontrakt wspólnie z Zakładem Maszyn Elektrycznych EMIT. W zakresie dostawy są urządzenia SAN-AVR-4 oraz dedykowany system pomiarowy SAN-AVR-S. Jest to najnowszy produkt z rodziny SAN-AVR, czyli układów automatycznej regulacji napięcia przeznaczonych do współpracy z generatorami synchronicznymi. Jedną z ważniejszych cech nowego produktu jest podwyższony stopień ochrony IP55, dzięki któremu urządzenie może pracować w warunkach narażonych na zapylenie oraz działanie wody. Generatory z kolei są dostarczane przez firmę EMIT. Zaproponowane przez obie firmy rozwiązanie umożliwi zasilanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska pociągach.

 

Za projekt i wykonanie pojazdów, charakteryzujących się niskim poziomem hałasu oraz niską emisją spalin, odpowiedzialna jest Taiwan Rolling Stock Company.

 

Kontrakt z Tajwańską Administracją Kolejową wpisuje się w realizację strategii APS Energia, która chce budować pozycję globalnego dostawcy podzespołów trakcyjnych. Widząc potencjał w ekologicznym transporcie, APS Energia stale rozwija nowe rozwiązania technologiczne dla branży transportowej i trakcyjnej. W ofercie znajdują się m.in.: systemy zasilania obiektów metra i sterowania ruchem kolejowym, nowoczesne przetwornice statyczne, falowniki napędowe przeznaczone dla pojazdów metra, tramwajów, trolejbusów, innych pojazdów szynowych, elektrycznych zespołów trakcyjnych, lokomotyw, wagonów.

Opublikowano: 03.04.2024

Czytaj również

  • Biznes
  APS Energia z zamówieniem od PKP Intercity Remtrak na ponad 10 mln zł
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia projektuje innowacyjny magazyn energii – faza II projektu
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Backlog Grupy APS Energia wzrósł o 75 proc.
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Anatolij Gordikow nowym przewodniczącym Komitetu ds. Energetyki Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Przychody Grupy APS Energia przekroczyły 150 mln zł
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Wyniki APS Energia rosną skokowo
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia będzie współpracowała z Team Korea KHNP
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia skokowo poprawia wynik EBITDA
  Czytaj dalej
  • Biznes
  Rekordowy kwartał APS Energia dobrym prognostykiem na 2022 rok
  Czytaj dalej
  • Biznes
  APS Energia motywuje pracowników i chce skokowo zwiększać wyniki
  Czytaj dalej