Udostępnij artykuł

Producent systemów zasilania podpisał z H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o kontrakt warty ponad 16,5 mln zł netto. Umowa obejmuje dostawę przetwornic statycznych oraz systemów diagnostyki i rejestracji dla wagonów kolejowych. Termin rozpoczęcia realizacji zlecenia ustalono na II kwartał 2018 roku.

– Kontrakt z H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o stanowi dla nas kolejny ważny krok w stronę dywersyfikacji przychodów. Efekty tej umowy będą widoczne od II kwartału 2018 roku. W każdym nowoczesnym państwie obszar transportu i komunikacji stanowi podstawę rozwoju. Z tego powodu to najbardziej dofinasowany segment rynku, charakteryzujący się dużym portfelem zamówień. Spodziewam się, że w niedalekiej przyszłości sprzedaż dla segmentu Transportu i Trakcji Jezdnej (T&T) będzie stanowić istotną część przychodów spółki. Wiążemy z nim bardzo duże nadzieje. Uruchamiamy produkcję seryjną, powtarzalną, bardzo korzystnie rozłożoną w czasie, praktycznie każdego tygodnia będziemy systematycznie produkowali po kilka systemów. Mamy ambitne plany, a naszym strategicznym celem jest uzyskanie docelowo w Polsce minimum 50% przychodów firmy z segmentu trakcji jezdnej – mówi Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

 

Grupa nieustannie rozwija swoje kompetencje w zakresie produktów przeznaczonych dla branży kolejowej. Od 2013 r. w APS Energia działa Departament Trakcji, którego zadaniem jest opracowywanie nowych rozwiązań stosowanych m.in. w tramwajach, metrze, trolejbusach, wagonach oraz innych zespołach trakcyjnych.

 

– APS Energia ma już za sobą dostawy blisko 500 systemów dla branży kolejowej, użytkowanych zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. W ostatnim kwartale zakończyliśmy prace nad projektem innowacyjnej przetwornicy statycznej dedykowanej dla taboru. Obecnie przymierzamy się do nowego przedsięwzięcia i pracujemy nad kolejnymi urządzeniami dla trakcji jezdnej, jak np. nowe typoszeregi przetwornic oraz kompleksowe rozwiązania do zasilania pojazdów trakcyjnych. Kolejnym etapem rozwoju naszego T&T będzie ekspansja na rynki eksportowe – mówi Paweł Szutko, Dyrektor Departamentu Trakcji APS Energia.

 

APS Energia już od kliku lat posiada certyfikat IRIS umożliwiający sprzedaż produktów na rynku kolejowym. Od roku 2018 wprowadzony certyfikat ISO/TS 22163 zastępujący standard IRIS. Audyt związany z pozyskaniem tego certyfikatu planowany jest na I kwartał 2018 roku.

 

W listopadzie br. spółka otrzymała „Świadectwo Zgodności” PKP Intercity, które umożliwia dostawy sprzętu bez konieczności przeprowadzania FAT (Factory Approval Test), czyli testów odbioru technicznego urządzeń w firmie z udziałem zewnętrznych ekspertów.

 

***

 

APS Energia została założona w 1995 roku. Przez dwadzieścia dwa lata działalności firma przekształciła się w międzynarodową grupę kapitałową zatrudniającą ponad 370 osób w 7 krajach i produkującą urządzenia dla przedsiębiorstw energetycznych na całym świecie. APS Energia SA jest producentem niezawodnych systemów zasilania dla energetyki, energetyki atomowej, przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż. Firma współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą i projektuje indywidualne rozwiązania o najwyższych parametrach dostępnych na rynku. Spółka zapewnia kompleksową obsługę w zakresie projektowania, instalacji i konfiguracji sprzętu. Firma prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń, a także oferuje wsparcie profesjonalistów na każdym etapie prowadzonej inwestycji.

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:
Grzegorz Grelo
e-mail: g.grelo@makmedia.pl
tel.: +48 600 450 074

 

Anna Kwolek
e-mail: anna.kwolek@apsenergia.pl
tel.: +48 600 880 649

Opublikowano: 22.12.2017

Czytaj również

  • Kontrakty
  APS Energia pozyskała ważny kontrakt w Uzbekistanie
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia podpisała porozumienie z EDF
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia podpisała memorandum z Westinghouse Electric Company
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia wraz z Politechniką Warszawską otrzyma blisko 29 mln zł dofinansowania
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  Systemy zasilania gwarantowanego APS Energia wspierają farmę wiatrową w Kazachstanie
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia realizuje już pierwsze kontrakty dla producenta trakcji jezdnej
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia realizuje już pierwsze kontrakty dla producenta trakcji jezdnej
  Czytaj dalej