Udostępnij artykuł

Dzięki środkom pozyskanym z prywatnej emisji oraz kapitałom własnym, grupa APS Energia planuje intensyfikację prac związanych z opracowaniem systemów dedykowanych dla producentów trakcji jezdnej Grupa niedawno podpisała swój pierwszy kontrakt z jednym z producentów taboru i prowadzi kolejne rozmowy na temat przyszłych dostaw swoich urządzeń dla tej branży.

– Na wiosnę tego roku otworzyliśmy Dział Trakcji, do którego stale rekrutujemy nowych pracowników. Sukcesem zakończyły się już prace nad pierwszymi urządzeniami przeznaczonymi dla producentów trakcji jezdnej. Te bardziej skomplikowane znajdują się obecnie w fazie testów. Te prostsze trafiły już do naszego port folio produktowego. Niedawno podpisaliśmy swój pierwszy kontakt na dostawę zasilaczy dla urządzeń pokładowych. Obecnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi kontrahentami – informuje Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

 

 

Wartość polskiego rynku trakcji dynamicznej firma szacuje na ponad 150 mln zł. Poza tym Grupa widzi spory potencjał w realizacji kontraktów na rynkach wschodnich, w szczególności na rynku rosyjskim, którego wartość jest nieporównywalnie większa niż rynku polskiego.

 

-Grupa APS przez ostanie lata intensywnie budowała swoją pozycję geograficzną i dziś może pochwalić się silną strukturą dystrybucyjno-serwisową poza granicami Polski, w szczególności w Rosji i Azji Centralnej, na bazie której będziemy realizować naszą strategię sprzedaży oraz marketingu nowych rozwiązań takich jak produkty dedykowane dla producentów trakcji jezdnej m.in. pociągów, tramwajów, metra czy trolejbusów – tłumaczy Dominik Biegaj, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Grupy APS Energia.

 

Warto zaznaczyć, że Spółka koncentrowała się do tej pory głównie na oferowaniu produktów i systemów dla branży naftowo-gazowej (wydobycie, przesył, przeróbka) oraz energetycznej (generacja, przesył, dystrybucja). Opracowanie nowych zaawansowanych rozwiązań systemowych i produktowych, pozwolą APS Energii rozszerzyć paletę produktową grupy oraz otworzyć dostęp do nowych rynków.

 

– Chcemy skupić się przede wszystkim na badaniach i rozwoju nowych technologii w obszarze urządzeń stosowanych w zespołach trakcyjnych. Na badania i rozwój planujemy przeznaczyć kilka milionów złotych m.in. ze środków pozyskanych od inwestorów z emisji prywatnej. – informuje prezes Szewczyk.

 

W tym roku APS Energia po raz pierwszy będzie wystawcą na zbliżających się targach TRAKO, jednej z największych imprez branży transportu szynowego w Europie, na których zaprezentuje swoje produkty i rozwiązania zarówno dla infrastruktury trakcyjnej, jak i swoje nowe systemy dla trakcji dynamicznej.

 

Grupa APS osiągnęła w 2012 roku 65,2 mln zł przychodów, 10,9 mln zysku EBITDA oraz  6,6 mln zł zysku netto. Prognoza na 2013 r. zakłada wzrost przychodów o 13,8 proc. do 74,2 mln zł, EBITDA o 11 proc. do 12,1 mln zł i zysku netto o 27,1 proc. do 8,4 mln zł. W 2014 r. grupa ma osiągnąć z kolei 94,2 mln zł przychodów, 16,4 mln zł zysku EBITDA oraz 11,5 mln zł zysku netto.

 

 APS Energia SA – jest projektantem, wiodącym producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego (UPS) na rynku polskim, z ugruntowaną pozycją w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównymi klientami APS Energia są spółki z sektora energetycznego oraz nafty & gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka od lat z sukcesem prowadzi ekspansję na rynkach zagranicznych zarówno poprzez własne podmioty dystrybucyjno-serwisowe (należące do grupy APS), jak i przez partnerów na całym świecie. W 2012 r. sprzedaż zagraniczna wyniosła 63 proc. przychodów.

 

 

Opublikowano: 13.09.2013

Czytaj również

  • Kontrakty
  APS Energia pozyskała ważny kontrakt w Uzbekistanie
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia podpisała porozumienie z EDF
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia podpisała memorandum z Westinghouse Electric Company
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia wraz z Politechniką Warszawską otrzyma blisko 29 mln zł dofinansowania
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  Systemy zasilania gwarantowanego APS Energia wspierają farmę wiatrową w Kazachstanie
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia z nowym kontraktem w obszarze rynku transportu i trakcji
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia realizuje już pierwsze kontrakty dla producenta trakcji jezdnej
  Czytaj dalej