Udostępnij artykuł

Polska spółka dostarczy systemy zasilania gwarantowanego prądem stałym i przemiennym o wartości 2,9 mln euro. To pierwszy tak znaczący kontrakt pozyskany w Uzbekistanie. Zarząd APS Energia liczy na uczestnictwo w następnych, dużych projektach na tym rynku.

 

APS Energia podpisała umowę z firmą ENTER Engineering PTE, generalnym wykonawcą zakładu przetwarzania gazu ziemnego o wysokiej zawartości CO2 i H2S, na dostawę przemysłowych systemów zasilania gwarantowanego prądem stałym i przemiennym.

 

Cały projekt dotyczy budowy gazowni do przetwarzania 5 mld m3/rok gazu ziemnego ze złoża „Mustakillikning 25 yilligi”, zlokalizowanego w rejonie Surkhandarya w Uzbekistanie, należącego do Surhan Gas Chemical Operating Company.

 

„Konsekwentnie prowadzimy ekspansję zagraniczna. W Uzbekistanie działamy już od wielu lat, ale to pierwszy tak duży kontrakt. Zawartą umowę traktujemy jako wstęp do szerszej współpracy. To bardzo perspektywiczny klient i spodziewamy się kontynuacji wspólnych działań. Liczymy na uczestnictwo w kolejnych, równie dużych projektach, w perspektywie 2-3 lat” – komentuje Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

 

Wcześniej spółka ENAP, należąca do Grupy APS Energia, zawarła umowę na dostawę, montaż i uruchomienie instalacji elektrycznych w ramach kontraktu na budowę elektrociepłowni opalanej drewnem odpadowym. Jej wartość sięga 3,85 mln euro. Inwestycja jest realizowana na terenie Unii Europejskiej.

 

„Podpisanie tego kontraktu wpisuje się w jeden z elementów naszej strategii, czyli zwiększenie przychodów z rynków Europy Zachodniej. Pracujemy również nad umowami z partnerami, z Azji i Afryki” – zapowiada Piotr Szewczyk.

 

Grupa od początku 2022 roku realizuje nową strategię opracowaną na najbliższe lata, która przewiduje dynamiczny rozwój przy wykorzystaniu zielonej transformacji. Zakłada ona m.in. dywersyfikację przychodów o kluczowe sektory takie jak: magazyny energii, trakcję i transport czy energetykę jądrową, przy wykorzystaniu zbudowanej pozycji na tych rynkach.

 

APS Energia jest jednym z największych krajowych dostawców rozwiązań w zakresie systemów zasilania m.in. dla sektora energetycznego, nafty i gazu, ciepłownictwa, przemysłu, telekomunikacji, trakcji i transportu, medycyny i innych, w którym zabezpiecza ciągłość pracy krytycznych procesów technologicznych, w szczególności wrażliwych na jakość i ciągłość zasilania. Grupę Kapitałową tworzą spółki o profilu projektowo-wykonawczym oraz dystrybucyjnym.

Opublikowano: 20.07.2023

Czytaj również

  • Kontrakty
  APS Energia podpisała porozumienie z EDF
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia podpisała memorandum z Westinghouse Electric Company
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia wraz z Politechniką Warszawską otrzyma blisko 29 mln zł dofinansowania
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  Systemy zasilania gwarantowanego APS Energia wspierają farmę wiatrową w Kazachstanie
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia z nowym kontraktem w obszarze rynku transportu i trakcji
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia realizuje już pierwsze kontrakty dla producenta trakcji jezdnej
  Czytaj dalej
  • Kontrakty
  APS Energia realizuje już pierwsze kontrakty dla producenta trakcji jezdnej
  Czytaj dalej