Innowacje wspierające transformację energetyczną i zielone technologie

W związku z przyśpieszoną transformacją energetyczną w Unii Europejskiej i świecie oraz przyjętą Polityką Energetyczną Polski do 2040 r. Grupa planuje wykorzystać zieloną transformację do dynamicznego rozwoju w wybranych technologicznych obszarach działalności. 

Dynamiczne zmiany będą również następowały w innych sektorach, w których Grupa prowadzi działalność. Możemy zaliczyć do nich sektor przemysłu, infrastruktury kolejowej, transportu i trakcji, energetyki atomowej, magazynów energii, e-mobility, OZE oraz innych.

Strategiczne kierunki rozwoju:

Magazyny energii, OZE, e-mobility
Trakcja i transport
Energetyka jądrowa

Rosnący trend w obszarze energii odnawialnej

Jesteśmy świadkami transformacji modelu energetycznego opartego na węglu. Chcemy być aktywnym uczestnikiem tego procesu i bazując na naszym dużym doświadczeniu technologicznym firmy budujemy potencjał rynkowy w obszarze magazynów energii i farm fotowoltaicznych.

 

Aktywnie działamy również w obszarze elektromobilności i mamy w planach w niedalekiej przyszłości wprowadzenie na rynek ładowarek elektrycznych.

Energetyka jądrowa

Od 13 lat budujemy doświadczenie w produkcji urządzeń dla energetyki jądrowej i jesteśmy jedyną polską spółką, która posiada know-how oraz wymagane certyfikaty bezpieczeństwa niezbędne do dostarczania urządzeń.

 

Dzięki zdobytym już referencjom zamierza ubiegać się o dostarczanie urządzeń do przyszłych inwestycji realizowanych np. w Egipcie, Finlandii, Turcji, Węgrzech, Indiach czy Bangladeszu. Realizując założenia strategii zadbaliśmy o otrzymanie statusu dostawcy przy budowie i eksploatacji polskich bloków jądrowych, zarówno tych budowanych ze środków państwowych, jak i przedsięwzięć w sektorze prywatnym.

 

Uczestniczymy w Programie Polskiej Energetyki Jądrowej i mamy podpisane porozumienia o współpracy z takimi firmami jak: Westinghouse Electric Company, Doosan Enerbility, należącą do grupy firm współpracujących z Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) w ramach Team Korea KHNP i francuskim EDF.

Trakcja i transport

Rosnąca populacja oraz zmiany zachodzące w stylu życia zwiększają potencjał ekologicznego transportu publicznego.

 

Widząc potencjał w ekologicznym transporcie nasz dział R&D stale rozwija nowe rozwiązania technologiczne dla tego segmentu.

W naszym portfolio znajdują się m.in.:

  • systemy zasilania obiektów metra i sterowania ruchem kolejowym,
  • nowoczesne przetwornice statyczne, falowniki napędowe przeznaczone dla pojazdów metra, tramwajów, trolejbusów, innych pojazdów szynowych, elektrycznych zespołów trakcyjnych lokomotyw, jak i wagonów,
  • systemy zasilane wodorem.

Dokument do pobrania

Strategia rozwoju Grupy APS Energia 2022-2026
Pobierz