Udostępnij artykuł

W Krajowym Systemie Energetycznym widać obecnie coraz większy udział generacji źródeł odnawialnych, które charakteryzują się niestabilną i nieprzewidywalną pracą. To powoduje zagrożenie niezbilansowania mocy wytwórczych i odbiorczych, a w konsekwencji możliwość pojawienia się zakłóceń, fluktuacji częstotliwości oraz napięcia prądu w liniach przesyłowych.

Zapraszamy do lektury artykułu „Wstęp do systemów magazynowania energii dedykowanych dla energetyki” autorstwa dr inż. Pawła Grabowskiego – Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu APS Energia oraz dr inż. Krzysztofa Rafała z Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk. Z publikacji dowiecie się więcej o takich zadaniach magazynów energii, jak długoterminowe bilansowanie energii czy dynamiczna regulacja napięcia lub częstotliwości.
Artykuł, opublikowany na portalu branżowym Urządzenia dla Energetyki zamieszczamy w całości do pobrania.

„Wstęp do systemów magazynowania energii dedykowanych dla energetyki”

Pobierz

***

„Urządzenia dla Energetyki” („UdE”) – to czasopismo branżowe wydawane od 2002 roku w nakładzie do 5000 egzemplarzy. Tematyka „UdE” obejmuje wszystkie urządzenia i produkty wykorzystywane w energetyce: od wielkiej turbiny i kotła czy generatora po oprogramowanie komputerowe i proste narzędzia lub maszyny wykorzystywane do montażu oraz napraw. Oprócz części poświęconej technikom i technologiom stosowanym w energetyce, w czasopiśmie publikowane są artykuły prezentujące produkty i usługi świadczone na jej rzecz, trendy oraz badania rynkowe, raporty o stanie branży, teksty poruszające ważny temat ochrony środowiska oraz o charakterze naukowym i popularnonaukowym, a także prezentacje firm, wywiady, nowości itd. Czasopismo jest dystrybuowane głównie wśród firm z branży energetycznej, a także do elektrowni, elektrociepłowni, zakładów energetycznych, przez instytuty naukowe, biura projektowe, po firmy oferujące energetyce różnorakie urządzenia i usługi.

Opublikowano: 20.03.2018

Czytaj również