APS Energia otrzymała zamówienie od H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych o wartości przekraczającej 10 mln zł. Kontrakt potwierdza kontynuację działań dotyczących rozwoju w strategicznym dla Spółki segmencie Trakcji & Transportu (T&T).

W ramach zamówienia APS Energia dostarczy kilkadziesiąt kompletów przetwornic statycznych podwagonowych oraz tyle samo rejestratorów ciśnień do wagonów. Realizacja zamówienia rozpocznie się w tym roku, a zakończy w drugiej połowy 2025 roku.
 
– Pozyskany kontrakt opiewa na kwotę przekraczającą 10 mln zł i potwierdza kontynuację naszych działań dotyczących rozwoju w segmencie Trakcji & Transportu. Widzimy możliwość dalszej współpracy z H. Cegielski. Jednocześnie cały rynek T&T oceniamy jako bardzo perspektywiczny, a uruchomienie środków z Krajowego Programu Odbudowy powinno tylko zdynamizować dalszy rozwój tego rynku. Spodziewając się tego podjęliśmy działania w obszarze R&D, które pozwolą opracować i wzbogacić naszą ofertę produktową o kolejne nowe i zaawansowane technologicznie produkty w segmencie T&T. Są one dedykowane kolei, tramwajom, metru oraz autobusom elektrycznym i hybrydowym w obszarze infrastruktury sieciowej – komentuje Piotr Szewczyk, Prezes Zarządu APS Energia.
 
W tym roku Spółka pozyskała zamówienie w segmencie Trakcji & Transportu z ukraińskiego rynku o wartości 2,5 mln euro. Pod koniec ubiegłego roku zawarła umowę z PKP Intercity Remtrak na dostawę urządzeń do wagonów na sumę ponad 10 mln zł.

Opublikowano: 20.06.2024

Czytaj również