Udostępnij artykuł

APS Energia uzyskała certyfikat dla systemu zarządzania jakością dla sektora energetyki jądrowej wg ISO 19443:2018. Dokument potwierdza wysoką jakość oraz bezpieczeństwo produktów i usług oferowanych przez APS Energię dla energetyki jądrowej.

„Cieszymy się, że od ponad 10 lat jesteśmy w gronie sprawdzonych i jakościowych dostawców dla sektora atomowego. Chcemy  jeszcze mocniej uczestniczyć w globalnym łańcuchu dostaw i dostarczać jeszcze bardziej niezawodne rozwiązania wspierające transformację energetyczną w Polsce i na świecie” – powiedział prezes APS Energia Piotr Szewczyk.

 

Certyfikat pozwoli APS Energia na rozszerzenie współpracy z obecnymi partnerami i nawiązanie nowych relacji z firmami, które są w trakcie budów elektrowni atomowych lub będą je prowadzić. Chodzi zarówno o projekty w Polsce, Ukrainie, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, jak i w Europie Zachodniej.

 

Certyfikat wg normy ISO 19443:2018 „Systemy zarządzania jakością – szczególne wymagania dotyczące stosowania ISO 9001:2015 przez organizacje w łańcuchu dostaw sektora energii jądrowej dostarczającego produkty i usługi ważne dla bezpieczeństwa jądrowego (ITNS)” jest potwierdzeniem jakości oraz bezpieczeństwa jądrowego urządzeń produkcji APS Energia.

 

APS Energia jest jedną z pierwszych Spółek, która uzyskała ten certyfikat na polskim rynku.

 

 

Opublikowano: 08.04.2024