Udostępnij artykuł

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2021 r. APS Energia na zaproszenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska uczestniczyła w misji jądrowej do Francji przy okazji targów WORLD NUCLEAR EXHIBITION (WNE) 2021. Przedstawiciele Spółki byli obecni w polskim pawilonie wystawowym oraz wzięli udział w licznych spotkaniach towarzyszących.

APS Energia aktywnie działa w obszarze energetyki atomowej, przygotowuje rozwiązania dla tego sektora i realizuje projekty na rynkach wschodnich. W targach WNE w Paryżu uczestniczyła już po raz drugi. To największe tego typu wydarzeniem na świecie, które ściąga firmy, organizacje i odwiedzających z całego świata. Tegoroczna edycja była czwartą z kolei i zgromadziła blisko 18 000 gości oraz 700 wystawców. Do polskiego stoiska dołączyło 20 rodzimych przedsiębiorstw oraz 2 ośrodki naukowe realizujące prace dla sektora jądrowego. Polski pawilon wystawowy, będący jednym z 14 pawilonów krajowych, cieszył się dużym zainteresowaniem. Odwiedziła go m.in. francuska minister delegowana ds. przemysłu Agnes Pannier-Runacher.

 

Poza aktywnością na stoisku przedstawiciele polskich firm, w tym APS Energii, mieli okazję uczestniczyć w polsko-francuskim seminarium, podczas którego omawiana była współpraca przemysłowa w sektorze jądrowym, również przy zaangażowaniu firm z obu krajów na rynkach państw trzecich. Gospodarzem spotkania była francuska izba przemysłu jądrowego GIFEN (Groupement des Industriels Français de l’Energie Nucléaire), licząca blisko 200 podmiotów tego sektora we Francji.

 

Program wizyty, obejmował także zwiedzanie badawczych i szkoleniowych ośrodków jądrowych w Saclay. W kompleksie tym zarówno EdF, jak i CEA (Commissariat à l’Eenrgie Atomique) realizują wspólnie określone prace badawczo-wdrożeniowe w obszarze energii i energetyki jądrowej, dotyczące nowych materiałów, które mogą mieć zastosowanie w energetyce czy OZE, prowadzone są tam także określone prace analityczne dotyczące sieci energetycznych.

 

Zachęcamy do przeczytania pełnej relacji   TUTAJ

 

Opublikowano: 06.12.2021

Czytaj również

  • Targi i konferencje
  Relacje z targów Energetab i TRAKO 2023!
  Czytaj dalej
  • Targi i konferencje
  Zapraszamy do udziału w VIII KONFERENCJI – FORUM NOWOCZESNA ENERGETYKA
  Czytaj dalej
  • Targi i konferencje
  APS Energia partnerem 15 edycji Baltic Business Forum
  Czytaj dalej
  • Targi i konferencje
  APS Energia partnerem konferencji ELASTYCZNOŚĆ SIECI ORAZ MAGAZYNOWANIE ENERGII
  Czytaj dalej
  • Targi i konferencje
  APS Energia na Inżynierskich Targach pracy Politechniki Warszawskiej
  Czytaj dalej
  • Targi i konferencje
  ENERGETAB I InnoTrans 2022: APS Energia podsumowuje wrześniowe targi
  Czytaj dalej
  • Targi i konferencje
  APS Energia na Nuclear Industry Summit 2022 w Czechach
  Czytaj dalej
  • Targi i konferencje
  ENERGETAB I TRAKO 2021: APS Energia podsumowuje wrześniowe targi
  Czytaj dalej
  • Targi i konferencje
  APS Energia partnerem III Konferencji „Kolej na energię wodorową”
  Czytaj dalej
  • Targi i konferencje
  APS Energia partnerem VII Kongresu Rozwoju Transportu
  Czytaj dalej