
APS Energia wzięła udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”
Tegoroczna XVI edycja „Szlachetnej Paczki” – to okazja do pokazania wielkiego serca i energii pracowników APS Energia. W ramach ogólnopolskiej akcji nasi wolontariusze zgromadzili artykuły codziennego użytku i świąteczne upominki o wartości kilku tysięcy złotych. Prezenty trafiły do pięcioosobowej rodziny z Pomiechówka.
Akcja „Szlachetna Paczka” polega na przygotowaniu upominków świątecznych dla jednej konkretnej rodziny, która znajduje się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Zrozumienie dla potrzeb rodziny z trójką dorastających pociech okazało spore grono wolontariuszy z APS Energia.
10–11 grudnia odbył się Finał XVI edycji „Szlachetnej Paczki”. W tym roku pomoc dotarła do 18 tys. 960 rodzin. Jedną z nich jest rodzina pani Agnieszki i Artura, dla której upominki ufundowali pracownicy spółki APS Energia. Wśród prezentów, które wysłannik św. Mikołaja i przedstawiciel pracowników zawiózł do Pomiechówka, znalazły się m.in. produkty żywnościowe i słodycze, artykuły chemiczne i kosmetyki, a także odzież i talony na zakup butów. Numerem jeden wśród świątecznych upominków jest pralka, która ułatwi codzienne życie rodzinie.
– Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy – tak organizatorzy akcji informują o jej założeniach na stronie www.
***
„Szlachetna Paczka” to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione. JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO. Tylko w 2015 roku „Szlachetna Paczka” połączyła 1 000 000 Polaków, a pomoc przekazana w paczkach sięgnęła 54 milionów złotych.
Celem „Szlachetnej Paczki” jest mądra pomoc, dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany. Do „Szlachetnej Paczki” wybierane są m.in. rodziny wychowujące chore lub niepełnosprawne dziecko, wielodzietne, znajdujące się w szczególnie trudnym położeniu finansowym i rodzice samotnie wychowujący potomstwo.
W przyznawaniu pomocy brane są także pod uwagę: historia rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, postawa rodziny i jej aktywne podejście do zmiany swojej sytuacji. Adresy potrzebujących są pozyskiwane przez setki tysięcy wolontariuszy działających lokalnie, w całej Polsce.
Więcej informacji o akcji „Szlachetna Paczka”
www.szlachetnapaczka.pl