APS Energia

APS Energia Rus podpisała umowę na dostawę urządzeń dla elektrowni atomowej za 22,8 mln zł netto

15 października APS Energia Rus – spółka z Grupy APS Energia – podpisała umowę z Zavod Invertor na dostawę urządzeń zasilania gwarantowanego dla dwóch bloków elektrowni atomowej. Łączna wartość kontraktu wynosi 22,8 mln złotych netto.

Umowa przewiduje dostawy urządzeń w dwóch etapach, o wartości po 11,2 mln złotych netto każdy. Termin pierwszej dostawy przypada odpowiednio na luty i czerwiec 2022 roku, a drugiej – na styczeń i maj 2023 roku. Finalizacja prac związanych z podłączeniem, uruchomieniem i próbnym rozruchem (o wartości po 150 tys. złotych netto dla każdego bloku) ma nastąpić odpowiednio w 2024 i 2025 roku.

To kolejny w historii APS Energia Rus kontrakt na tak dużą skalę. W drugiej połowie 2017 roku rosyjska spółka zależna podpisała z Rusatom Overseas (OOO PAOC) kontrakt o wartości netto ok. 14,2 mln złotych na dostawę falowników i prostowników produkcji APS Energia. Urządzenia służą zabezpieczeniu pierwszego i drugiego energobloku Kurskiej Elektrowni Atomowej-2. Umowa przewiduje dostawy do maja do maja 2021 roku.

Logo 25 lat EN small

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...