APS Energia

APS Energia SA liczy na rekordową sprzedaż w 2019 r.

Zarząd spodziewa się, że II półrocze będzie znacznie lepsze niż pierwsze i podtrzymuje założony w strategii 20-procentowy wzrost przychodów na koniec br. Portfel zamówień Grupy wynosił na koniec czerwca br. 74,6 mln zł.

APS Energia w I półroczu 2019 roku wypracowała skonsolidowane przychody w wysokości 48,8 mln zł (53,9 mln zł w I połowie 2018 r.) EBIT wyniósł -3,7 mln zł (5,1 mln zł w I połowie 2018 r.), EBITDA -2,1 mln zł (6,4 mln zł w I połowie 2018 r.), a zysk netto -3,9 mln zł (1,9 mln zł w I połowie 2018 r.)

Drugie półrocze powinno wyglądać zdecydowanie lepiej niż pierwsze, głównie ze względu na realizację przesuniętych na koniec roku inwestycji u jednego z klientów rosyjskich oraz kolejne dostawy przetwornic statycznych do Fabryki Pojazdów Szynowych - H. Cegielski. Poza tym należy pamiętać, że pierwsze półrocze zwykle jest słabsze od drugiego pod względem sprzedaży, a odnotowany spadek to głównie efekt wysokiej bazy z ubiegłego roku, kiedy zrealizowaliśmy duży kontrakt dla odbiorcy w Rosji. Nadal konsekwentnie rozwijamy i wprowadzamy na rynek coraz bardziej zaawansowane produkty oraz pozyskujemy nowych odbiorców z różnych branż. Dlatego na koniec roku patrzymy z dużym optymizmem i liczymy, że zakładany w strategii 20-procentowy wzrost sprzedaży zostanie osiągnięty – mówi Piotr Szewczyk, Prezes Zarządu APS Energia S.A.

____________________________________

APS Energia SA została założona w 1995 roku. Przez ponad dwadzieścia cztery lata działalności firma przekształciła się w międzynarodową grupę kapitałową zatrudniającą blisko 370 osób w 7 krajach i produkującą urządzenia do przedsiębiorstw energetycznych na całym świecie. APS Energia SA jest producentem niezawodnych systemów zasilania dla energetyki, energetyki atomowej, przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż. Firma współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą i projektuje indywidualne rozwiązania o najwyższych parametrach dostępnych na rynku. Spółka zapewnia kompleksową obsługę w zakresie projektowania, instalacji i konfiguracji sprzętu. Firma prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń, a także oferuje wsparcie profesjonalistów na każdym etapie prowadzonej inwestycji.

KONTAKT DLA MEDIÓW:
Grzegorz Grelo  
e-mail: g.grelo@makmedia.pl
tel.: +48 600 450 074

Magdalena Storożyńska
PR Manager
magdalena.storozynska@apsenergia.pl
tel.: 600 880 649

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...