APS Energia

APS Energia SA na pierwszych światowych obchodach Dnia Magazynowania Energii i Elektromobilnści

pime

 

„Wodór paliwo przyszłości” – pod tym hasłem - 25 lipca 2019 roku obchodzono Pierwszy Światowy Dzień Magazynowania Energii i Elektromobilności.
Pomysłodawcą i organizatorem warszawskiego spotkania było Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii (PIME), którego członkiem jest APS Energia SA.

Jak poinformowało PIME, święto ma za zadanie integrować nowo powstające środowisko branżowe.

Wśród licznych gości ze świata nauki, zakładów przemysłowych, spółek kolejowych oraz firm wykonawczych i dużych kontraktorów zarówno ogólnoświatowych, jak i polskich nie zabrakło przedstawicieli APS Energia – Dyrektora Marketingu i Sprzedaży - Jacka Świątka oraz Pawła Szutko - Dyrektora Departamentu Trakcji i Transportu.

Podczas spotkania omówiono idee powołania Europejskiej Organizacji Nowoczesnej Energetyki - (EFNE — European Federation of New Energy) z siedzibą w Warszawie.

W skład EFNE, oprócz organizacji branżowych, będą wchodzić także przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, dostawcy technologii, instytuty badawcze, operatorzy systemów dystrybucyjnych i przesyłowych, operatorzy infrastruktury magazynowania energii i niskoemisyjnego transportu.

Jednym z pierwszych zadań EFNE będzie przygotowanie raportu o rynku magazynowania energii elektrycznej w krajach Europy Środkowej i Wschodniej (prezentacja istniejących instalacji, przedstawienie planów inwestycyjnych, pokazanie potencjału rynkowego, specyfiki lokalnych rynków energii w zakresie biznesowym i regulacyjnym).

W dalszej części spotkania przeprowadzono debatę na temat przyszłości gospodarki wodorowej w energetyce i transporcie na terenie Polski. Dotyczyła ona przede wszystkim barier regulacyjnych i rynkowych; potencjału Polski, jako producenta wodoru przemysłowego oraz tego, w jakich modelach biznesowych w pierwszej kolejności pojawi się zapotrzebowanie na wykorzystanie wodoru — czy będzie to energetyka, czy transport? 

____________________________________

APS Energia SA została założona w 1995 roku. Przez ponad dwadzieścia cztery lata działalności firma przekształciła się w międzynarodową grupę kapitałową zatrudniającą blisko 370 osób w 7 krajach i produkującą urządzenia do przedsiębiorstw energetycznych na całym świecie. APS Energia SA jest producentem niezawodnych systemów zasilania dla energetyki, energetyki atomowej, przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż. Firma współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą i projektuje indywidualne rozwiązania o najwyższych parametrach dostępnych na rynku. Spółka zapewnia kompleksową obsługę w zakresie projektowania, instalacji i konfiguracji sprzętu. Firma prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń, a także oferuje wsparcie profesjonalistów na każdym etapie prowadzonej inwestycji.

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Magdalena Storożyńska
PR Manager
magdalena.storozynska@apsenergia.pl
tel.: 600 880 649

 

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...