APS Energia

APS Energia sponsorem V „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German”

19 listopada br. w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie odbył się Galowy Koncert Finałowy V edycji „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German”. Podczas gali zabrzmiały piosenki z repertuaru Anny German w interpretacjach solistów z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu i Kazachstanu. APS Energia miała przyjemność znaleźć się w gronie sponsorów wydarzenia.

 „Идёт ребёнок по земле”/ „Idzie dziecko po ziemi” w wykonaniu Władysława Michajłowa z Rosji, „Люблю тебя”/ „Kocham Ciebie” Iriny Mentuz z Białorusi, „Gari gari moja zwiezda” w interpretacji Ali Kuptleu z Kazachstanu czy „Tańczące Eurydyki” Pauliny Porowskiej, wokalistki z Polski – to tylko wybrane spośród dwudziestu utworów, które zabrzmiały w Teatrze Polskim podczas Galowego Koncertu Finałowego. Publiczność mogła wysłuchać utworów Anny German zarówno w tradycyjnych wykonaniach, jak i nowoczesnych interpretacjach oraz aranżacjach zaproponowanych przez artystów. Solistów oceniało międzynarodowe Jury, któremu przewodniczyła prof. dr hab. Ewa Iżykowska-Lipińska.

Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości przedstawicielki polskiej sceny muzycznej Anny German oraz promocja młodych wokalistów i debiutantów, sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących się na najlepszych kanonach muzycznych.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Patronatem Honorowym Pana Posła Ryszardaa Czarneckiego b. Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ

Broszura z informacjami o Festiwalu dostępna TUTAJ

Fot. Maciej Szczurek

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...