APS Energia

Studenci Politechniki Warszawskiej z wizytą w APS Energia

18. października br. firma APS Energia gościła w siedzibie głównej w Stanisławowie Pierwszym k./Warszawy grupę młodzieży z Politechniki Warszawskiej. Podczas Dnia Otwartego studenci m.in. odwiedzili nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe spółki, a także spotkali się z jednym z założycieli firmy oraz przedstawicielem Działu HR. Spotkanie, które zorganizował Dział PR APS Energia wspólnie z Biurem Karier Politechniki Warszawskiej, jest jednym z działań employer branding, prowadzonych przez spółkę.

Podczas odwiedzin w APS Energia grupa studentów wraz z przedstawicielem Biura Karier z Politechniki Warszawskiej wysłuchała prelekcji na temat działalności Grupy APS Energia w kraju i na świecie, którą poprowadzili wspólnie prof. dr hab. inż. Antoni Dmowski* – jeden z założycieli spółki APS Energia, a zarazem wieloletni pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej (Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej) oraz Jacek Świątek – Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu APS Energia. Studenci mieli także okazję bliżej zapoznać się z firmą i jej ofertą jako potencjalnego pracodawcy podczas prezentacji: „W kręgu APS-owej kariery. APS Energia jako pracodawca”.

W spotkaniu otwartym wzięli udział głównie studenci trzech wydziałów Politechniki Warszawskiej: Wydziału Elektrycznego, Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Po oficjalnej części spotkania, podczas pikniku, studenci mieli możliwość prowadzenia indywidualnych rozmów z pracownikami APS Energia i poznania szczegółów związanych z potencjalnym zatrudnieniem w firmie.

Dzień Otwarty w APS Energia to jeden z elementów employer branding, prowadzonych przez spółkę w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy firmą APS Energia a uczelnią, które podpisano 16 maja 2018.

O możliwości zapisów na Dzień Otwarty w APS Energia dla studentów Politechniki Warszawskiej informowaliśmy tutaj
___________________________________________________________________________
*prof. dr hab. inż. Antoni Dmowski - profesor zwyczajny, pracownik Politechniki Warszawskiej, związany z tą uczelnią przez ponad czterdzieści lat. W latach 1998–2009 pełnił funkcję kierownika Zakładu Elektrowni i Gospodarki Elektroenergetycznej w Instytucie Elektroenergetyki PW. W latach 1988-1990 odbywał wiele staży naukowych i przemysłowych w renomowanych uczelniach europejskich i zakładach przemysłowych w Niemczech i Holandii, między innymi: TU Aachen, TU Darmstadt, Ruhr-Universität Bochum, Zakłady BBC (ABB), Benining Von Mongold, REO, Huzer. Jest autorem sześciu monografii, autorem i współautorem ponad 100 publikacji krajowych
i zagranicznych, 34 patentów i ponad 45 wdrożeń przemysłowych. Pod jego kierunkiem obronionych zostało 17 prac doktorskich, kolejne cztery są w toku. Jest członkiem Komitetu Elektrotechniki PAN.

_____________________________________
APS Energia SA została założona w 1995 roku. Przez ponad dwadzieścia trzy lata działalności firma przekształciła się w międzynarodową grupę kapitałową zatrudniającą blisko 370 osób w 7 krajach i produkującą urządzenia do przedsiębiorstw energetycznych na całym świecie. APS Energia SA jest producentem niezawodnych systemów zasilania dla energetyki, energetyki atomowej, przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż. Firma współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą i projektuje indywidualne rozwiązania o najwyższych parametrach dostępnych na rynku. Spółka zapewnia kompleksową obsługę w zakresie projektowania, instalacji i konfiguracji sprzętu. Firma prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń, a także oferuje wsparcie profesjonalistów na każdym etapie prowadzonej inwestycji.

KONTAKT DLA MEDIÓW:
Anna Kwolek
PR Manager
anna.kwolek@apsenergia.pl
tel.: 600 880 649

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...