APS Energia

APS Energia uczestniczyła w World Nuclear Exhibition w Paryżu

W dniach 26-28 czerwca br. APS Energia uczestniczyła w wystawie przemysłu jądrowego World Nuclear Exhibition (WNE), wiodącej, światowej imprezie dla podmiotów z branży energetyki jądrowej. Stoisko firmy APS Energia zorganizowano w Polskim Pawilonie przy współpracy z Ministerstwem Energii.

Polski Pawilon, czyli stoisko polskich firm i ośrodków naukowych w zakresie energetyki jądrowej został zorganizowany przez Ministerstwo Energii, przy wsparciu Ambasady RP w Paryżu oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Na wspólnym stoisku swoją ofertę technologiczną zaprezentowały następujące firmy i instytucje: APS Energia, Energoprojekt Katowice, Famet, Gambit LubawkaNarodowe Centrum Badań Jądrowych, (NCBJ), Spetech, Rockfin and Wakmet. Firmę APS Energia podczas WNE reprezentował Dmitrij Bochenko, Menadżer ds. Energetyki Jądrowej.

Honorowym gościem Polskiego Pawilonu był Józef Stanisław Sobolewski - Dyrektor Departamentu Energii Jądrowej. Sobolewski omówił z przedstawicielami  polskich spółek perspektywy rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. Reprezentanci firm wyrazili gotowość  polskiego przemysłu i instytucji inżynierskich do realizacji tak ważnego projektu. Wszyscy przedstawiciele zgodzili się z ideą konieczności budowy elektrowni jądrowej dla polskiego systemu energetycznego. Polskie stoisko odwiedził również dr hab. Tomasz Młynarski - ambasador Polski w Paryżu. Młynarski wyraził dumę z polskich firm, które mają doświadczenie w projektach elektrowni jądrowych, pomimo faktu nieposiadania własnej elektrowni jądrowej. Ambasador zaproponował polskim spółkom wsparcie w zakresie kontaktów z francuskim przemysłem, biurami projektowymi oraz ośrodkami badawczymi i instytutami naukowymi.

Udział APS Energia w WNE był okazją do zaprezentowania doświadczenia spółki w branży energetyki jądrowej  zarówno firmom globalnym, jak i lokalnym przedsiębiorstwom przemysłowym. Wystawa World Nuclear Exhibition może być traktowana jako pierwszy krok w ekspansji APS Energia na europejskim rynku jądrowym. Począwszy od 2008 roku do chwili obecnej, APS Energia zrealizowała kilkadziesiąt dostaw dla koncernów jądrowych w Rosji, na Ukrainie, w Białorusi i Indiach.

W tegorocznych targach WNE wzięło udział około 20 tysięcy odwiedzających oraz  ponad 670 wystawców z całego świata. Wydarzenie było  niepowtarzalną okazją do pogłębienia wiedzy i wymiany doświadczeń z obszaru energetyki jądrowej, a także nawiązania wielu kontaktów biznesowych i bezpośredniego przedstawienia naszej oferty. Uzupełnieniem targów były liczne prezentacje, seminaria i dyskusje dotyczące aktualnych i przyszłych trendów światowej branży jądrowej.

The World Nuclear Exhibition to największe w Europie, oraz jedno z największych na świecie, wydarzeń targowych sektora jądrowego. Wystawa odbywa się co dwa lata. Poprzednia edycja 2016 zgromadziła blisko 700 wystawców i 10 tysięcy gości.

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...