APS Energia

APS Energia kolejny raz sponsorem generalnym turnieju judo

12 maja na Politechnice Warszawskiej odbył się VI Memoriał Józefa Niedomagały – turniej judo upamiętniający postać legendarnego trenera. Na matach przy ul. Akademickiej 5 stanęło kilkudziesięciu zawodników z całej Polski.

VI Memoriał Józefa Niedomagały był okazją do spotkania się w jednym miejscu klubów judo z całej Polski. W zawodach udział wzięli studenci i absolwenci uczelni warszawskich: AZS Politechnika Warszawska, AZS AWF Warszawa, AZS Uniwersytet Warszawski, AZS WAT Warszawa, ASzWoj (W-wa Rembertów) oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie SGGW.

Zawody Drużynowe Mężczyzn w Judo (VI Memoriał im. J, Niedomagały w Judo) odbyły się w trzech kategoriach: początkująca - do 4 kyu, średniozaawansowana - 3-2 kyu, oraz zaawansowana - od 1 kyu i stopnie mistrzowskie Dan. Podczas zawodów można było wziąć udział także w turnieju w kategorii OPEN - grupa początkująca, turniej indywidualny - dla zawodników o masie ciała powyżej 100 kg.

APS Energia od początku swojej działalności prowadzi aktywną współpracę z Politechniką Warszawską. Opiera się ona na wymianie know-how w dziedzinie elektroenergetyki oraz wspieraniu działalności sportowej uczelni. Spółka od kilku lat jest sponsorem generalnym studenckiej Sekcji Judo Politechniki Warszawskiej.


Judo, dżudo ("droga miękkości, szlachetna droga") – sztuka walki powstała w Japonii. Od 1964 r. jest dyscypliną Olimpijską, ze ściśle określonymi przepisami i wymogami. Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju. To dyscyplina sportu, która pozwala odkryć i rozwijać własne możliwości, a także osiągnąć skuteczność w działaniu. Judo rozwija szybkość, zwinność, wytrzymałość i siłę, a także spostrzegawczość, opanowanie, odwagę, odporność, koncentrację i wytrwałość. Ogólny rozwój fizyczny, a następnie uzyskanie skuteczności w zawodach, oto główne cele współczesnego judo. Celem przewodnim, uzyskanym przez systematyczne ćwiczenia, wysuniętym przez twórcę judo – Jigoro Kano, jest “doskonalenie samego siebie”.

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...