APS Energia

Zespół APS Energia RUS zadebiutował w zawodach trail running

W niedzielę 14 maja br. na Uralu odbył się liniowy górski ultramaraton Ural Ultra-Trail. Wyścig na dystansie 100 km odbył się z miasta Verh-Nevijsk do Jekaterynburga. Trasa przebiegała po wymagającym terenie: przez lasy, góry i bagna. APS Energia RUS w zawodach reprezentował Igor Kurilov.

Zaplanowana trasa wiodła przez najbardziej malownicze miejsca na Średnim Uralu: Skały Trzy Siostry, Siedmiu Braci, Diabelskie Miasto, Skały Piotra Grońskiego, Jeziora Tawatuj i Isetskoje, szczyty gór Stozhok i Motaiha, święte miejsce Ganina Jama. Mimo niesprzyjającej pogody i zimna (czasami temperatura spadała do 0 stopni), w zawodach na dystansie 100 km wystartowało 58 sportowców z różnych miast Rosji.

Firmę APS Energia RUS na tym dystansie reprezentował Igor Kurilov, który zajął 33. miejsce wśród wszystkich uczestników, a w swojej grupie wiekowej uplasował się na 8. miejscu. Zawodnik pokonał cały dystans w koszulce z logotypem: „APS Energia RUS” .

Na dystansie-satelicie (12 km) wystąpił jeszcze jeden przedstawiciel APS Energia RUS – Baleevskich Maksim, który zajął 52. miejsce wśród wszystkich uczestników.

Gratulujemy zespołowi APS Energia RUS udanego debiutu w zawodach trail running i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.