APS Energia

Rekordowy kwartał APS Energia dobrym prognostykiem na 2022 rok

Miniony kwartał okazał się prawdziwym okresem żniw dla spółki, co pozwoliło w całym 2021 roku zwiększyć r/r przychody o 33 proc., a wynik EBITDA poprawić 20-krotnie. Zarząd APS Energia z optymizmem patrzy na 2022 rok i wskazuje na bardzo wysoki backlog.

 Nowa strategia APS Energia już przynosi efekty. Według wstępnych wyników skonsolidowane przychody w całym 2021 roku wyniosły 113,3 mln zł, EBITDA sięgnęła 14,2 mln zł (0,7 mln w 2020 r.), EBIT opiewał na 11 mln zł (-2,6 mln zł straty rok wcześniej), a zysk netto wyniósł 9,3 mln zł (strata -5,4 mln zł rok wcześniej). Zarząd tłumaczy znaczną poprawę wyników dynamicznym ożywieniem inwestycji w sektorach, w których działa spółka.

- Czwarty kwartał 2021r. był najlepszy w naszej historii. To dowód, że zmiana strategii już dziś przynosi wymierne efekty. Nasze skonsolidowane wyniki byłby jeszcze lepsze, gdyby wszystkie dostawy dotarły do odbiorców końcowych przed końcem roku. Jednak nic straconego, rozliczymy je w pierwszych miesiącach 2022 r. Mamy bardzo dużo zamówień na ten rok, więcej niż zakładaliśmy. Jestem spokojny o ich realizację, gdyż posiadamy wystarczającą ilość komponentów, a sytuacja związana z absencjami wynikającymi z zachorowań na Covid-19 wygląda na opanowaną. Spodziewam się naprawdę dobrego roku, szczególnie w kontekście zamówień w Polsce. Nasza strategia koncentruje się na kluczowych w tej chwili sektorach dla gospodarek: OZE, magazynach energii, elektromobilności oraz systemach napędowych i trakcyjnych dla kolei. Wszystkie razem i każdy z osobna będzie na pewno w tym roku driverem naszych wyników – mówi Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Pod koniec ubiegłego roku spółka przyjęła nową strategię na 2022-26. Zakłada ona dynamiczny rozwój i osiągnięcie przychodów powyżej 500 mln zł w 2026 roku, co daje średnioroczny wzrost na poziomie 35%. Zarząd planuje wykorzystać zieloną transformację do rozwoju w wybranych, technologicznych obszarach działalności. Zamierza skoncentrować się na segmentach kluczowych dla budowy gospodarki opartej na środkach transportu zbiorowego (T&T, e-mobility), energetyce atomowej oraz magazynowaniu energii i systemach przetwarzania energii dla OZE.

W realizacji ambitnych celów ma pomóc pięcioletni Program Motywacyjny, który przyjęto na początku 2022 roku. Jego intencją jest zapewnienie optymalnych warunków do osiągnięcia wysokich wyników finansowych i długoterminowego wzrostu wartości APS Energia, poprzez efektywne zarządzenie oraz trwałe związanie ze spółką osób o kluczowym znaczeniu. Według przyjętych założeń już w tym roku spółka będzie chciała osiągnąć 19 mln zł na poziomie EBITDA, a w 2026 roku poprawić ten wynik o ponad 240 proc.

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...