APS Energia

APS Energia wśród polskich firmy na targach jądrowych WORLD NUCLEAR EXHIBITION 2021

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2021 r. APS Energia na zaproszenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska uczestniczyła w misji jądrowej do Francji przy okazji targów WORLD NUCLEAR EXHIBITION (WNE) 2021. Przedstawiciele Spółki byli obecni w polskim pawilonie wystawowym oraz wzięli udział w licznych spotkaniach towarzyszących.

APS Energia aktywnie działa w obszarze energetyki atomowej, przygotowuje rozwiązania dla tego sektora i realizuje projekty na rynkach wschodnich. W targach WNE w Paryżu uczestniczyła już po raz drugi. To największe tego typu wydarzeniem na świecie, które ściąga firmy, organizacje i odwiedzających z całego świata. Tegoroczna edycja była czwartą z kolei i zgromadziła blisko 18 000 gości oraz 700 wystawców. Do polskiego stoiska dołączyło 20 rodzimych przedsiębiorstw oraz 2 ośrodki naukowe realizujące prace dla sektora jądrowego. Polski pawilon wystawowy, będący jednym z 14 pawilonów krajowych, cieszył się dużym zainteresowaniem. Odwiedziła go m.in. francuska minister delegowana ds. przemysłu Agnes Pannier-Runacher.

Poza aktywnością na stoisku przedstawiciele polskich firm, w tym APS Energii, mieli okazję uczestniczyć w polsko-francuskim seminarium, podczas którego omawiana była współpraca przemysłowa w sektorze jądrowym, również przy zaangażowaniu firm z obu krajów na rynkach państw trzecich. Gospodarzem spotkania była francuska izba przemysłu jądrowego GIFEN (Groupement des Industriels Français de l’Energie Nucléaire), licząca blisko 200 podmiotów tego sektora we Francji.

Program wizyty, obejmował także zwiedzanie badawczych i szkoleniowych ośrodków jądrowych w Saclay. W kompleksie tym zarówno EdF, jak i CEA (Commissariat à l’Eenrgie Atomique) realizują wspólnie określone prace badawczo-wdrożeniowe w obszarze energii i energetyki jądrowej, dotyczące nowych materiałów, które mogą mieć zastosowanie w energetyce czy OZE, prowadzone są tam także określone prace analityczne dotyczące sieci energetycznych.

Zachęcamy do przeczytania pełnej relacji   TUTAJ

Kolaż WNE

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...