APS Energia

APS Energia ogłasza nowa strategię dla Grupy na lata 2022-2026 i powołuje nowego członka zarządu

21 grudnia br. zarząd APS Energia podjął uchwałę, którą zatwierdziła rada nadzorcza, w sprawie przyjęcia strategii rozwoju Grupy APS Energia na lata 2022-2026. Została ona opracowana z uwzględnieniem zmian w otoczeniu biznesowym firmy oraz sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa Covid-19. Dodatkowo przyjęte zostały dwie uchwały, w których postanowiono, że w aktualnej pięcioletniej kadencji zarząd będzie trzyosobowy. Dotychczasowy skład od 1 stycznia 2022 r. zostanie wzmocniony przez Wiceprezesa Zarządu Huberta Stępniewicza.

Strategiczne kierunki
W związku z przyśpieszoną transformacją energetyczną w Unii Europejskiej i świecie oraz przyjętą Polityką Energetyczną Polski do 2040 r. Grupa APS Energia planuje wykorzystać zieloną transformację do dynamicznego rozwoju w wybranych technologicznych obszarach działalności.

Wśród nowych, strategicznych kierunków firmy uwzględnione zostały m.in. rozwój w zakresie magazynowania energii oraz OZE, zwiększenie skali działalności oraz portfolio produktów dla trakcji i transportu, infrastruktury kolejowej i e-mobility, jak również aktywne działania w obszarze energetyki atomowej.

- Celem nadrzędnym Grupy APS Energia jest osiągnięcie wzrostu wartości dla akcjonariuszy oraz zapewnienie dodatniej dynamiki przychodów na poziomie średniego wzrostu sprzedaży (CAGR-35%), czyli docelowo ponad 500 mln złotych w 2026 r., przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności finansowej w perspektywie najbliższych lat – wyjaśnia Piotr Szewczyk, Prezes Zarządu APS Energia.

Nowy członek Zarządu
Od 1 stycznia 2022 r. dwuosobowy skład zarządu APS Energia S.A. zostanie wzmocniony i powiększony o nową osobę. Pan Hubert Stępniewicz obejmie drugie stanowisko wiceprezesa. Ukończył m.in. Wydział Finansów i Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie. Od 2002 do 2021 pracował w zarządach takich spółek jak: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. w Radomiu, Polski Tabor Szynowy Sp. z o.o. w Katowicach, H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. w Poznaniu, VIS Systems Sp. z o.o. w Gliwicach, Zakłady Naprawcze Lokomotyw Elektrycznych S.A. (ZNLE S.A.) w Gliwicach, Hygienika S.A. (wcześniej Euro Cristal S.A.) w Markach, k. Warszawy. Wcześniej doświadczenie zdobywał w 3TS Venture Partners, Innova Capital, Fund.1 NFI, Domu Maklerskim Dromex S.A.

Pełny dokument strategii rozwoju dla Grupy APS Energia 2022-2026 dostępny jest    TUTAJ.

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...