APS Energia

APS Energia jest projektantem i producentem systemów zasilania awaryjnego stosowanych w obiektach przemysłowych. Projektujemy urządzenia dostosowane do parametrów każdej instalacji.

więcej

Dostarczamy systemy zasilania gwarantowanego do elektrowni, a także systemy zasilania potrzeb własnych do stacji energetycznych.

więcej

Nasze urządzenia zapewniają bezawaryjną pracę elektrowni atomowych.

Dostarczamy urządzenia zasilające dla procesów wydobycia, transportu i technologii przetwórczych ropy i gazu.

Projektujemy urządzenia dla fabryk, trakcji, transportu, wojska, telekomunikacji i innych sektorów przemysłu.

Piotr Szewczyk

Prezes zarządu

Dr inż. Piotr Szewczyk – Prezes Zarządu APS Energia S.A. od 18 stycznia 2010. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Stypendysta Deutscher Akademischer Austauschdienst w Aachen. Pracę doktorską: „Optymalizacja zasilaczy wysokiego napięcia" obronił w 1998 roku na Politechnice Warszawskiej.

  • Współzałożyciel APS Nowoczesne Systemy Zasilania s.c. i wspólnik od 1995 roku.

  • Współzałożyciel i udziałowiec technologicznych spółek produkcyjnych APS Energia Sp. z o.o. oraz AC Sp. z o.o. ,

  • W APS Energia Sp. z o.o. - Prezes Zarządu, od momentu powstania spółki w 2001 r. do dnia przekształcenia jej w 2010 r. w APS Energia S.A., w której pozostaje Prezesem Zarządu do dnia dzisiejszego,

  • W AC Sp. z o.o. - Wiceprezes Zarządu, od momentu powstania spółki do czasu zbycia udziałów na rzecz Huettinger Electronic GmbH w 2007 roku.

  • W APS Energia S.A. odpowiedzialny jest za strategię rozwoju spółki, politykę finansową, sprzedaż, marketing, zagadnienia organizacyjno-prawne oraz rozwój Grupy Kapitałowej APS Energia,

  • Od 2010 r. członek Rady Nadzorczej ENAP S.A.

  • W latach 1992 - 2012 był autorem lub współautorem kilkudziesięciu artykułów i referatów w czasopismach naukowych, uczestniczył w wielu konferencjach i seminariach(np. EPE '93 w Brighton, W. Brytania, IAS '94, Denver, USA).

W ciągu ostatnich lat wielokrotnie uczestniczył w rozmowach handlowych w Rosji, krajach byłego ZSRR, Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Współorganizator wielu imprez popularyzujących polską myśl techniczną, między innymi dorocznej konferencji naukowo-technicznej "Nowoczesne Systemy Zasilania w Energetyce"- organizowanej wspólnie z Elektrownią "Kozienice" i Politechniką Warszawską, w której uczestniczą naukowcy i inżynierowie z przemysłu z kraju i ze świata. Pasjonuje się sportem, lotnictwem-licencja PPL(A), wędkarstwem, jazzem, kulinariami, podróżami, fotografią, literaturą i biznesem.


 

Produkty

Falowniki

Podstawowym elementem systemów zasilania gwarantowanego jest falownik, przetwornica przetwarzająca napięcie stałe na...

Czytaj więcej...
 

Prostowniki

Systemy PBI (prostowniki buforowe impulsowe) są zespołami zasilania prądu stałego dostosowanymi do potrzeb zakładów przemysłowych...

Czytaj więcej...
 

FAT

Szczególnym rodzajem falowników są układy do zasilania silników asynchronicznych - FAT. Falowniki te cechuje...

 

Czytaj więcej...
 

Zobacz wszystkie produkty >

Usługi Serwisowe w APS Energia!
Kliknij by poznać szczegóły:

Naklejka Hotline

Otwarcie nowej siedziby - zobacz film!

Zdjęcie-1-2016-11-15-12-30

Pobierz broszurę firmowąPobierz katalogi produktów

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Kariera

Dołącz do APS Energia. Sprawdź aktualne oferty pracy.

Czytaj więcej...